חותם בכנסת

דיון בנושא: הפרדה מגדרית בהשכלה גבוהה

הועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי | ט"ז בתמוז

הוועדה לקידום מעמד האישה בראשות ח"כ עאידה תומא-סלימאן, דנה בהפרדה המגדרית בהשכלה הגבוהה. בדיון תקפו נציגי הארגונים הליברלים את נציג המל"ג על תמיכתם בהפרדה מגדרית באקדמיה לטובת סטודנטים רבים אשר דורשים זאת. חותם: אין כאן שום עניין של הדרת נשים, שהרי מדובר באפשרות השכלה לשני המינים, רק בהפרדה ובצניעות

בדיון תקפו ח"כיות ונציגות מרכז רקמן וארגוני נשים את מנכ"ל המל"ג על העובדה שבמוסדות להשכה גבוהה ישנה אפשרות להפרדה מגדרית, אשר מיועדת לאפשר לציבור החרדי ללמוד במערכת ההשכלה הגבוהה ללא ויתור על עקרונותיו. חלק מהדוברות אף רמזו לקשר מסוים בין דיונים מן הסוג הזה לבין רצח נשים.

נציג חותם אמר כי התוכן שהוצג בדפי העמדה ובדיון משקף תפיסה פטרנליסטית מתנשאת בכסות ליברלית. אין כאן פגיעה ברמה האקדמית, שהרי כל בר דעת מבין שאין שום הבדל בלימודי מתמטיקה והסטוריה בין אם זה בעירוב או בהפרדה. אין כאן שום עניין של הדרת נשים, שהרי מדובר באפשרות השכלה לשני המינים, רק בהפרדה ובצניעות. מה שיש כאן זו התנשאות בניסיון לטעון שיש מי שיודע יותר מהציבור החרדי מה טוב לו. ובעיקר יש כאן שאיפה עזה ליצור שינוי תרבותי בציבור החרדי, בכדי להפוך אותו להיות קרוב יותר לזרמים פלורליסטיים ליברלים.

 

לדיווח בערוץ 7 לחצו כאן>>

לצפייה בדיון המלא באתר הכנסת לחצו כאן>>