על סדר היום

עצומת רבנים: לחזק את הכשרות הממלכית

עצומת רבנים: לחזק את הכשרות הממלכית

בתקופה האחרונה אנו עדים לקולות המבקשים לבטל את 'חוק איסור הונאה בכשרות', להפריט את מערך הכשרות הממלכתית ולהוציאו מתחום סמכותה של הרבנות הראשית. ארגון חותם בשיתוף ארגון כושרות יזם עצומת רבנים הקוראת לנציגי הציבור לפעול לחיזוק מערך הכשרות, נוכח הניסיונות "ליצור נתק בין חוקי המדינה לחוקי התורה". על העצומה חתמו עשרות רבנים מכל רחבי הארץ

סוגיית כשרות המזון היא סוגיה מרכזית בעם ישראל מזה דורות. הקפדה על כשרות המזון עברה מאב לבן ושמרה על ייחודו של עם ישראל. בשנת התשמ"ג עוגן הנושא בחוק הישראלי על ידי "חוק איסור הונאה בכשרות", החוק מסמיך את הרבנות הראשית לנהל את מערך הכשרות הממלכתית ולפעול כנגד זיפני כשרות.

 

בתקופה האחרונה אנו עדים לקולות המבקשים לבטל את "חוק איסור הונאה בכשרות", להפריט את מערך הכשרות הממלכתית ולהוציאו מתחום סמכותה של הרבנות הראשית. קולות אלו, מבקשים ליצור נתק בין חוקי המדינה לערכי התורה ובכך לרוקן מתוכן את דבר היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית.

 

אנו קוראים לנציגי הציבור לפעול לחיזוק מערך הכשרות הממלכתית. אומנם יש צורך לשפר ולייעל את מערך הכשרות ע"י תיקון ליקויים. אך ביטול "חוק איסור הונאה בכשרות" ולקיחת הסמכות מידי הרבנות הראשית לישראל, תפתח פתח להונאות כשרות בקנה מידה גדול, תביא להתמסחרות של ההלכה ופגיעה בערכים היהודיים עליהם מושתתת מדינת ישראל.

Some description