ניוזלטר טבת תשפ"א

על הניסים ועל גבורת הנשים - בימים ההם ובזמן הזה

מהנעשה בחותם

שאף הן היו באותו הנס – סרטון חדש מבית 'חותם' לימי החנוכה

השבוע פרסמנו סרטון מיוחד של הרבנית ד"ר נעמי שחור לכבוד החנוכה. על רקע נופי שדות הקרב של מלחמות החשמונאים מתארת הרבנית שחור סיפורי גבורה מרשימים לא פחות – גבורת הנשים שמלו את בניהם ונאבקו על שמירת הזהות היהודית שלהן גם מול אימת האימפריה היוונית. הרבנית שחור חותמת בגבורת הנשים בימינו, במאבק על ההתיישבות היהודית בכל מרחבי הארץ.

לצפייה בסרטון בערוץ היוטיוב של ארגון 'חותם'>>
לכתבה בערוץ 7 בנושא זה>>
לכתבה בסרוגים בנושא זה>>

בירור דרכה של הציונות הדתית כחלק מיום שידורים לזכר הרב נריה זצ"ל

לפני כשבוע התקיים יום שידורים מיוחד בחסות 'מקור ראשון' במלאת 25 שנה לפטירת הרב משה צבי נריה זצ"ל. מנכ"ל 'חותם' עמיטל בראלי השתתף באחד הפאנלים שהתקיימו במהלך יום שידורים זה. בדבריו עסק בראלי בבירור דרכה של הציונות הדתית, שהרב נריה זצ"ל נחשב לאחת הדמויות המייסדות והמעצבות שלה. לדבריו, כל חברה צריכה דגל או תוכן מגובש שהוא הסיפור המכונן שלה שמעניק לה את צביונה. וביחס לציבור הדתי לאומי, יש צורך לברר האם ציבור זה פועל לאורו של דגל אחד, ערכי האמונה והתורה, ובשמו הוא פועל בכל תחומי החיים והעשייה הציבורית, או שיש כאן שתי מערכות ערכים המושכות לכיוונים שונים.

לצפייה בפאנל עם הרב בראלי:

הסיפור שלא נגמר – ההחלטות החוזרות ונשנות ל"העלאת" בני הפלאשמורה ולמסמוס המדינה היהודית

בכתבה בשיתוף ארגון חותם עושה יהודה יפרח סדר וסוקר את החלטות הממשלה השונות שנתקבלו במהלך השנים לגבי העלאת בני הפלאשמורה, "עליה" שנציג הסוכנות באתיופיה מכנה אותה "מסחטת כספים מתוחכמת". החלטות ממשלה חוזרות ונשנות דיברו על סגירת מחנות העולים לאחר גלי העלייה השונים, אך אלה שבו והתמלאו שוב פעם אחר פעם.

לכתבה במקור ראשון בנושא זה>>
לצפייה בסרטון של חותם – מיסיונריות בחסות עליית הפלאשמורה>>

חשיפה חדשה של העוול לבנות הדתיות בלשכות הגיוס

אתר YNET פרסם הקלטות חדשות שארגון 'חותם' חשף, המתארות את העוול הנעשה לבנות הדתיות בלשכות הגיוס, בדרכן לקבלת פטור מטעמי דת המגיע להן עפ"י החוק. הריאיון המדובר, שנוהל ע"י קצינה בדרגת סא"ל, סגנית מפקדת יחידת מיט"ב, התקיים באווירה מתריסה ותוך העלאת שאלות חודרניות על משפחתה של המרואיינת. כשהמרואיינת אמרה שהיא נשמעת לרב עובדיה יוסף זצ"ל שאסר על גיוס בנות לצה"ל, השיבה המראיינת: "הוא אלוהים? אלוהים נותן איסורים, לא הרבי". בסוף התחקיר, שכלל שאלות קשות שאינן קשורות כלל לקריטריונים לקבלת הפטור, כמו מי כתב את מגילת שיר השירים, נדחתה בקשתה של המרואיינת לקבל פטור שירות.

לכתבה המלאה ב-YNET>>
לכתבה בערוץ 7 בנושא זה>> 

חדש – חומר הסברה של 'חותם' באנגלית לעולות החדשות בנושא השירות הצבאי

ארגון 'חותם' הפיק חומר הסברה באנגלית לעולות חדשות, שנועד ליידע אותן ביחס לקשיים שהצבא מערים על בנות דתיות ומנסה לגייס אותן בניגוד לאמונתן ולהתאמה שלהן לשירות הלאומי.

לכתבה ב- YNET בנושא זה>>

נציג 'חותם' ביחס להתנגדות לשעות נפרדות בשמורות טבע: הדרת נשים במסווה של דאגה לנשים

בדיון בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת טענה דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש, כי היא פועלת לבלום את הפיילוט למתן שעות רחצה נפרדות בחלק משמורות הטבע, משום שמדובר במקרה נוסף של הדרת נשים. אבנר פורת, נציג 'חותם' שהשתתף בדיון, הגיב ואמר: "במסווה לכאורה של דאגה לנשים, דינה זילבר והצוות שלה מדירות נשים דתיות וחרדיות... זילבר אומרת בציניות שהיא לא יודעת מה הביקוש שיש לרחצה הנפרדת... היא לא שמעה על מאות אלפי ומיליוני האזרחים הדתיים והחרדים, שרוצים ליהנות ממשאבים ציבוריים בהפרדה".

לכתבה המלאה בנושא זה>>

בקרוב – השקת קבוצת הווצאפ 'מעבר לפינה' מבית חותם!

אם גם אתם מתעניינים בבירור סוגיות אקטואליות בזהות ובתרבות היהודית שלנו – אנחנו מחכים לכם מעבר לפינה! רבנים ומומחים מהשורה הראשונה יעסקו בבירור תמציתי של נקודות יסודיות בציבוריות היהודית שלנו, בסרטונים קצרים שיפורסמו בקבוצת הווצאפ החדשה של 'חותם' שתושק בקרוב. פרטים נוספים בהמשך.

ארגון חותם מצטרף לתפילות לרפואה שלמה לרב יגאל לוינשטיין – הרב יגאל מאיר בן גלוריה, בתוך שאר חולי ישראל.

חודש טוב וחנוכה שמח לכל בית ישראל!

 

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו 

פייסבוק  | יוטיובאתר