ניוזלטר כסלו תש"פ

עדכונים מהנעשה בארגון חותם לחודשים תשרי - כסלו

מהנעשה בחותם:

פעילות לחיזוק השבת במרחב הציבורי:

שיירת רכבים למען השבת ברמת גן ובגבעתיים:

ביוזמת ארגון 'חותם' התקיימה בכ"ב חשוון שיירת רכבים למען השבת ברחובות הערים רמת גן וגבעתיים, שהחלו להפעיל תחבורה ציבורית בשבת.

בשיירה השתתפו תושבים מקומיים שנשאו כרזות של ראשי הציונות שדיברו על חשיבותה וכבודה של השבת, מלווים בשירי שבת. הפעילות עוררה הדים חיוביים רבים בקרב תושבים מקומיים שחשו שקומתם נזקפת – מדובר בתושבים שמתנגדים לפגיעה בצביונה של השבת, אך חשים שקולם מושתק במציאות הנוכחית של תקשורת דורסנית שמציגה אותם באור שלילי.

לכתבה המלאה>>

לראיון קצר עם אחד מהמשתתפים בפעילות>>

 

הרב יעקב אריאל: הפעלת תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן נובעת מרצון לקושש קולות:

בראיון עם הרב אריאל, רבה הראשי של רמת גן לשעבר ונשיא ארגון 'חותם', הרב הבהיר כי בעיניו האחראי לתחבורה הציבורית בשבת הוא ראש העירייה בלבד וכלל לא מדובר בדרישה מהתושבים. לדברי הרב אין צורך אמיתי באוטובוסים בשבת, הם נוסעים ריקים או חצי ריקים.  

הרב הוסיף ואמר כי רמת גן היא "עיר מסורתית שיש בה כבוד, [עד כה] אנשים נסעו אבל העירייה שמרה על כבוד השבת".

לראיון המלא>>

 

התקיים כינוס חירום להקמת שדולה למען השבת בכנסת:

נציג 'חותם' השתתף בכינוס חירום בכנסת, שמטרתו היא הקמת שדולה לחיזוק השבת הציבורית במדינה. האירוע התקיים ביוזמת ח"כ מוטי יוגב ובהשתתפות ח"כים מהמלגות הדתיות ומהליכוד.

לכתבה המלאה>>

 

ארגון 'חותם' על חולדאי: "מקים מדינה בתוך מדינה"

ארגון 'חותם' התייחס להחלטת עיריות בגוש דן ובראשן תל אביב להקים מערך תחבורה ציבורית בשבת: "זוהי מגמה מסוכנת שבאה למחוק כל זכר ליהדות ויצירת חיץ של פגיעה משותפת בשבת. מעבר ליום הקדוש, זוהי גם פגיעה קשה בעובדים מפעילי מערך האוטובוסים, שנאלצים לוותר על יום המנוחה היחידי שלהם במהלך השבוע יחד עם משפחתם..."

לכתבה המלאה>>

לריאיון עם בנימין שיינברג, חבר 'חותם', ביחס לסוגיה זו>>

 

שבת ממלכתית בגבעתיים:

ביוזמת ארגון 'חותם' התקיימה פעילות לחיזוק השבת הציבורית בגבעתיים בשבת פרשת ניצבים. במהלך השבת התקיימו שיחות רבות בכל רחבי העיר שעסקו בחשיבות שמירת השבת במרחב הציבורי.

לפרסום בפייסבוק על השבת בגבעתיים>>

לסרטון על האומנים הישראלים ששומרים שבת>>

 

 

גיוס הבנות הדתיות לצה"ל:

לקיחת מכשירי סלולר במהלך חקירה פולשנית – לא רק במשטרה

לקיחת מכשירי הסלולר של יועצי ראש הממשלה במהלך חקירה פולשנית זעזעה את כולנו. אבל זה קורה לא רק שם אלא גם בלשכות הגיוס, ביחס לבנות דתיות הרוצות לקבל פטור מטעמי דת. רצון הצבא לבדוק לוודא שהבנות דוברות אמת הוא מובן, אבל לא על חשבון חדירה פולשנית לפרטיות הבנות, באופן האסור על פי חוק.

מצורף ריאיון עם לירון סאסי שסירבה למסור את הסלולרי שלה בלשכת הגיוס ומאז הפטור שלה עוכב. לאחר התערבות 'חותם' הנושא סודר, ב"ה.

לריאיון בגל"צ עם לירון סאסי>>

לכתבה המלאה>>

 

עמותת 'אלומה' פועלת לגיוס בנות דתיות בתוך מתקני צה''ל

בעקבות חשיפת ארגון 'חותם' פורסם לאחרונה בתקשורת כי בנות דתיות המתקשרות ללשכת הגיוס טרם גיוסן כדי לקבל פרטים על התהליך, כלל לא יודעות שהן מדברות עם אזרחיות החברות בעמותה עם אג'נדה פרטית. לדברי עמיטל בראלי, מנכ"ל חותם, "זו לא רק הקצאת משאבים מטעם צה"ל, אלא גם חשיפה למידע במערכות הצבאיות".

לריאיון עם עמיטל בראלי מנכ"ל 'חותם' בנושא זה>>

לכתבה בנושא>>

 

חדש ב'חותם'! סיוע לחיילות דתיות הנתקלות בקשיים בשמירה על אורח חייהן הדתי במהלך השירות הצבאי.

 

חיזוק המשפחה בישראל:

אשדוד מאמינה במשפחה

כפי שוודאי זכור לרובנו, בקיץ האחרון התקיימו מצעדי להט"ב בערים רבות בארץ. לשמחתנו, השנה החלו להתארגן כוחות מקומיים בכמה מקומות כדי למחות נגד התעמולה הלהט"בית ולהשמיע את קולה של המשפחה היהודית.

ביוזמת ארגון 'חותם' התקיימה באשדוד מחאה נגד המצעד המקומי ובעד המשפחה, בהשתתפות של מאות מתושבי העיר.

לכתבה המלאה>>

 

נושאים נוספים:

דו"חות חדשים מבית 'חותם' על הפדרציות + שיחה על יהדות ארה"ב:

לאחרונה הופקו ב'חותם' שני דו"חות חדשים העוסקים בהשפעת פדרציית ניו יורק ופדרציית סאן פרנסיסקו על הצביון היהודי של מדינת ישראל.

לקראת הפקת החוברות התקיימה שיחה עבור צוות 'חותם' על יהדות ארה"ב והמדינה היהודית, תוך סקירה תרבותית, חברתית ודתית מעמיקה של יהדות זו. את השיחה המעניינת העביר זיו מאור, יו"ר האגודה לזכות הציבור לדעת ובוגר תכנית רודרמן ללימודי יהדות ארה"ב.

להאזנה לשיחה בנושא: יהדות ארה"ב והמדינה יהודית>>

 

מהי כפיה דתית ומהי הסכמה לאומית?

הרב אברהם וסרמן, מרבני 'חותם' וכן ר"מ בישיבת רמת גן ורב קהילה בגבעתיים, כתב לאחרונה מאמר העוסק בבירור מושגים אלו, לאור בלבול מושגים הרואה בכל חקיקה דתית העוברת בכנסת בדרכים המקובלות כ"כפיה דתית".

למאמר המלא>>

 

צוות 'חותם' בפגישה עם הרב יעקב אריאל:

לקראת החגים התקיימה פגישה של צוות 'חותם' עם הרב יעקב אריאל, נשיא הארגון, לבירור וליבון סוגיות ונושאים ביהדות שעל סדר היום הציבורי. אשרינו שזכינו!

לפרסום בדף הפייסבוק של 'חותם' על הפגישה>>

 

 

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו בפייסבוק

חותם - יהדות על סדר היום