האם רבנים צריכים להתערב בפוליטיקה?

מהנעשה בחותם

מובילות בשירות, מאמינות ביכולת לתקן ולחזק

פורום מובילות בשירות, מבית חותם, הוקם מתוך הערכה רבה למפעל השירות הלאומי, וגם מתוך הכרת האתגרים העומדים בפני הבנות בהליך האיתור והמיון לשירות ואף בשנת השירות עצמה.

בכתבת עומק שפורסמה לאחרונה על תפיסות העולם וכיווני החשיבה של הפורום החדש, אמרה רחל גואטה, מפעילות הפורום: "השירות הלאומי הוא אידיאל מאוד גדול וחשוב, ובגאווה אשלח את הבנות שלי לשרת... כואב לי לראות את המצב של השירות הלאומי היום. אני דואגת לדור ההמשך שלי. אני אשמח שכשהבנות שלי ישרתו, הן יעשו את זה תחת עוד עין שמפקחת על התחום".

הרב יובל יוסף מהארגון הוסיף ואמר: "הבנו שצריך גוף אזרחי שיפעל למען הבנות וישים את הערך של השירות הלאומי בפרונט. לאגודות השונות יש כל מיני אינטרסים כלכליים ואחרים, וגם הרשות לשירות הלאומי היא בסופו של דבר מערכת של המדינה וכפופה לביורוקרטיות. נכון יותר שגוף אזרחי ירים קול ויקרא לשים את השירות הלאומי על הפרק. בא גוף אזרחי של אימהות, רכזות, מחנכות ובוגרות שירות, והן, שהיו במקום הזה, יודעות מקרוב מה הבנות מרגישות, עם מה הן מתמודדות... הן יודעות לדייק את הצורך, הן מבינות מה צריך לעשות לתיקון... אני רוצה להדגיש: אנחנו לא באים במקום, אלא רוצים לעורר את המדינה לקחת אחריות".

לדף נחיתה בנושא באתר חותם>>
לכתבה המלאה בערוץ 7: על משמר השירות הלאומי>>

לקראת חג השבועות - מחזקים את הגיור הממלכתי

קריאת מגילת רות בחג השבועות מחזירה את מעמד הגיור אל מקומו האמיתי, לאורה של רות החפצה להידבק באלוקי ישראל ובעמו בכל לב ונפש.

לקראת חג השבועות פרסמנו חוברת ללימוד עצמי בסוגיית הגיור. החוברת עסקה בחשיבות קבלת המצוות כחלק מתהליך הגיור, ובהתייחסות לגיור הממלכתי, לאור מקורות הלכתיים בגמרא, בראשונים ובאחרונים.

לחוברת המלאה בנושא הגיור>>
כתבה בערוץ 7 לאחר פרסום החוברת - שיעור פרטי על גיור וקבלת מצוות>>

בנוסף, לקראת החג פרסמנו כמה מאמרים שעוסקים בסוגיית הגיור הממלכתי, בתקשורת ובאתר חותם. להלן המאמרים:

גרי אמת – הרב יהודה עמיחי>>
אמור לי מהי מדיניות הגיור הרצויה בעיניך, ואומר לך איך אתה תופס את הזהות היהודית שלך – הרב עזריאל אריאל>>
כיצד מכריעים במחלוקת בענייני גיור – הרב אופיר וולס>>

עיר מלוכה – תכנית חגיגית מיוחדת לכבוד יום ירושלים

בליל יום ירושלים העלנו לשידור מיזם מיוחד לכבודה של ירושלים, המדגישים את היותה עיר הקודש, הלב והנשמה של עם ישראל. המיזם כלל סרטונים וטורים מרגשים בהשתתפות רבנים מובילים ואנשי ירושלים יקרים. המיזם שודר בערוץ 7 ובדף הפייסבוק של חותם.

להלן כמה סרטונים ששודרו כחלק מהמיזם:

ירושלים של מעלה בירושלים של מטה - הרב יהושע כץ >>
ירושלים שלי – סיור בעקבות דמויות ההוד של ירושלים עם הרב בנג'י לוין>>
הר החיים – סיור בהר הזיתים עם ישראל גולדברג>>
ערוץ 7: ארגון חותם מציג: סיור וירטואלי - עיר בין שמים לארץ>>

על גבורה ועל אמונה – שיח רבנים מעמיק על משמעותו של ל"ג בעומר

בליל ל"ג בעומר קיימנו שיח רבנים והתוועדות להעמקה בדמויותיהם של רבי עקיבא ורשב"י, וניסינו להבין מה ניתן ללמוד מדרכם התורנית והחינוכית לדור שלנו. בשיח הרבנים השתתפו הרב שמעון כהן, הרב יהושע שפירא, הרב דודי דודקביץ' והרב דוד תורג'מן.

לצפייה בשיח הרבנים המלא ביוטיוב>>
ערוץ 7: צפו: רבנים מדברים אקטואליה ועל גבורה ואמונה>>

סרטוני מעבר לפינה ממשיכים!

בחודש האחרון פרסמנו סרטונים וחומרים חדשים נוספים במסגרת מיזם 'מעבר לפינה', המתפרסם בקבוצות הווצאפ ובטלגרם של חותם, וכן בערוץ 7.

הרב ליאור אנגלמן: סוגיית הגיור בישראל - שייכות אמיתית לעם ישראל או אזרוח טכני?

לצפייה בסרטון>>

הרב דודי דודקביץ': האם רבנים צריכים להתערב בפוליטיקה?

לצפייה בסרטון>>
לכתבה בערוץ 7 בנושא זה>>

אמנת המשפחה - צעד חשוב נוסף לחיזוק המשפחה בישראל

אמנת המשפחה, שנכתבה ע"י ד"ר מאיר סיידלר, מגדירה עקרונות יסוד ביחס למשפחה בישראל, מציעה דרכים לחיזוק המשפחה במערכות המדינה ועוד.

לקריאת האמנה המלאה>>

למה 'אלומה' מסתירה את רשימת בתי הספר שבהם היא פועלת?

במסגרת חוק חופש המידע הגשנו בקשה לקבלת מידע בדבר פעילות ארגון אלומה בתיכונים דתיים ובאולפנות. מחלקת חופש המידע במשרד החינוך החליטה להעביר את המידע לארגון חותם, אך באלומה החליטו לדרוש להסתיר את המידע ואף פנו בנושא לבית המשפט.

לאחרונה פסק בית המשפט לחשוף את רוב הנתונים, אך החליט להיענות לבקשת אלומה כי לא יחשפו שמות מוסדות החינוך במסגרתם הם פועלים. בפסק הדין נכתב: "חשיפת שמות בתי הספר עלולה לפגוע בפעילות העמותה שכן מבדיקה שערכנו, פרסום המידע עלול להביא לכך שבתי הספר יימנעו מפעילות עם העמותה".

ארגון חותם הביע תמיהה מדוע אלומה פועלת להסתרת שמות המוסדות איתם היא פועלת: "הקניית ערכים צריכה להיעשות בצללים? אם כן, מה המטרה ואיפה החינוך בהתנהלות כאשר זה בהיחבא ומאחורי הקלעים? דווקא בתקופה בה הכל שקוף ונמצא על השולחן, בוחרים באלומה להתנהל במחשכים, ולטעון כי מוסדות חינוך מעוניינים מצד אחד לחנך את הדור הצעיר אבל למעשה מתביישים בעקרונות שלהם כאשר פועלים בסתר. המחטא הטוב ביותר הוא אור השמש."

לכתבה שפורסמה בנושא זה:

ערוץ 7: "אלומה" מסתירה את רשימת בתי הספר שבהם היא פועלת>>

 

לעדכונים נוספים הצטרפו אלינו 

פייסבוק | יוטיובאתר | וואטסאפ