על סדר היום

מכתב לח"כים: הסירוס הוא הליך אכזרי

מכתב לח"כים: הסירוס הוא הליך אכזרי

בעקבות סערת סירוס החתולים שיגר פורום חותם פנייה לחברי הכנסת ובה סרטון המראה כיצד מסרסים חתול. "מדובר בהליך אכזרי המסב סבל רב לבעל החיים. האם ארגוני בעלי החיים לא מחטיאים את מטרתם כשהם שותפים למעשה כזה?" מצורף המכתב המלא שנשלח לחברי הכנסת. טרם התקבלה תגובה רשמית.

 

ח"כ נכבד שלום וברכה,

 
בימים האחרונים התחוללה סערה תקשורתית סביב מכתבו של השר אורי אריאל המציע חלופות לסירוס ועיקור חתולי וכלבי רחוב. אנו בפורום חותם, היינו שותפים לאחת ההמלצות המובאות במכתב- לחקור ולפתח אמצעי סירוס הורמונליים תחת הסירוס הכרורגי המתבצע כיום.
 
ארגוני בעלי החיים, ידוענים ואנשי תקשורת הזדעקו על ההצעה "להעביר את חתולי הרחוב למדינה אחרת" הצעה שלא התקבלה, אך לא התייחסו לטענה העניינית כי הסירוס הכירורגי הנעשה כיום, ברובו דרך אותם הארגונים המקבלים תקציב לשם כך,  הינו הליך אכזרי המסב סבל רב לבעל החיים הנאלץ לעבור אותו.
 
מעבר לעמדה ההלכתית האוסרת סירוס ועיקור קבוע לבעלי החיים, ההלכה היהודית פועלת להגנה על בעלי החיים ואוסרת לצער אותם שלא לצורך. אנו מצרפים כאן סרטון המדגים פעולת סירוס כרורגית הנעשית בחתול.
 
לאחר הצפייה נשמח לקבל את תגובתכם- האם לא מוטב למצוא חלופה הורמונלית שאינה כרוכה בסבל לבעלי החיים? האם ארגוני צער בעלי החיים לא מחטיאים את מטרתם כשהם שותפים למעשה כזה?
 
https://www.youtube.com/watch?v=s7ZL-RuenqE
 
להרחבה בנושא: דף העמדה הרשמי של פורום חותם בנושא סירוס ועיקור בע"ח
 
בברכה,
פורום חותם