מהנעשה בחותם
מאמינות בשירות- פרשת האזינו

מאמינות בשירות- פרשת האזינו

בפרשת האזינו אומר משה לעם ישראל: "כי שם ה' אקרא הבו גֹדל לאלוקינו" ובדומה לקריאת שם לילד זה נעשה מתוך תקווה שהשם הטוב שמעניקים לנו ישפיע על המהות והייעוד שלנו.

ויקרא שמו בישראל

מזל טוב... "קיים את הילד הזה לאביו ולאמו וייקרא שמו בישראל..."

אין ספק שאחד הרגעים המרגשים בברית המילה הוא קריאת שם לילד.

קריאת שם לילד נעשית בד"כ מתוך תקווה שהשם הטוב שמעניקים לו ישפיע על מהות נשמתו וייעודו של הילד.

מסופר על ר' זושא מאניפולי שאמר: "כשישאלו אותי בשמים מדוע לא הייתי משה רבנו, לא אפחד. אבל כשישאלו אותי מדוע לא הייתי זושא, מקווה אנוכי כי אדע מה לענות נכונה". זושא מפחד אם ישאלו אותו למה הוא לא חי את חייו בהתאם למהות המיוחדת שלו, למה הוא חי חיים של מישהו אחר ולא את של עצמו.

בפרשת האזינו אומר משה לעם ישראל: "כי שם ה' אקרא הבו גֹדל לאלוקינו". שם מבטא מהות, שמו של האדם מבטא את מהות נשמתו וייעודו ויש לכך חשיבות רבה, הקריאה בשם ה' היא בעצם החיבור של עם ישראל למהות תפקידו וייעודו בעולם.

בת השירות היקרה,

בעצם היציאה שלך לשירות הלאומי, בחרת להיות שותפה בזכות ליטול חלק באחריות על החוסן החברתי של עם ישראל ומדינת ישראל. לכן דווקא משום כך מוטלת עלייך המשימה לגלות את הנשמה הגדולה והמיוחדת שלך, לזכור את המקור ממנו באת, המקור ממנו עם ישראל יונק את עוצמתו ושואב את כוחו. ככל שתהיי מחוברת למהות ולמקור ממנו באנו, תקראי בשם ה', תלמדי את העם הזה להאמין בעצמו ותגלי לכל הסובבים אותך בכל מקום איך עם ישראל, זה הקטן, גדול יהיה.