מהנעשה בחותם
סערה בעקבות כנס חותם לבנות מדרשה

סערה בעקבות כנס חותם לבנות מדרשה

בעקבות הכנס שנערך בתחילת השבוע שבו הרבנים קראו לבנות לא להתגייס ואף להפיץ את הבשורה למשפחה ולחברות, התעוררה סערה בתקשורת ובצה"ל

סערת גיוס הנשים לצה"ל נמשכת. יממה אחרי קיום הכנס לבנות מדרשה נגד פעולות שנוקט הצבא לגיוס בנות דתיות לצבא, ערוצי התקשורת גועשים. 

הכנס אורגן על ידי ארגון חותם, מרכז ליב"ה ואיגוד רבני קהילות, ואליו הגיעו מאות בנות מדרשה. במהלך הכנס העבירו שיעורים: הרב שמואל אליהו, הרבנית עידית איצקוביץ, הרב צבי קוסטינר, הרב דוד פנדל והרב יהושע ואן דייק.

בכנס דנו ובררו את שליחותה המיוחדת של האישה, את הערכים המיוחדים לה ואת מעמדה האיתן והייחודי על פי תורת ישראל.

"מכוח התכונות המיוחדות נשים זוכות להיות מנוע של תורה, מתוך הכוח של תורה היא דואגת שהבית יהיה של קדושה. פמיניסטיות כזאת מתבקשת בדור של גאולה. לא ניתן לשום אג'נדה לטשטש את הנשיות, את הגבורה, אנחנו שואפים להגיע בדור של גאולה לבתים של קדושה וטהרה, במיזוג של הכוח הגברי עם הכוח הנשי" אמר הרב פנדל.

לאורך כל הכנס קראו הרבנים לא להתגייס לצה"ל ואף הזהירו מהסכנות הטמונות בשירות צבאי משותף.

'לא כל רב יכול להחליט בהלכות ציבור, הרבנות הראשית ורבני ישראל קבעו שזה לא מקומה של אישה בצבא. אנחנו לא מחלישים את הצבא, אנחנו מאמינים בצבא, אנחנו מאמינים במדינה, ולכן יש לנו את הכוח להיאבק על זה", הסביר הרב יהושע ואן דייק מישיבת איתמר.

הרב שמואל אליהו הוסיף וסיים את יום הלימוד "שמים בנים ובנות יחד בנגמ"ש, בעמדת שמירה, איך מצפים שהאישה תקים משפחה אחר כך? למה זה טוב? מתוך 192 מדינות רק ב-2 יש שירות צבאי חובה לנשים: ישראל וצפון קוריאה. למה עשו את זה? זה ערך! הפכו את זה לדגל! ולשם כך מנצלים את הרצון של הבנות לתרום לעם ישראל, את הרצון הכנה לתרום ולעשות, לוקחים ומשתמשים בו לביטחון המדינה.

הרב יעקב דביר ממארגני הכנס אמר כי "דווקא בעת הזו שיש בלבול וטשטוש ביחס למהותה של האישה ותפקידה המיוחד, חשבנו שנכון לחזור על הראשונות ולהפגיש את בנותינו עם אמיתתה של התורה וערכן האמיתי. שמחנו לראות את מאות הבנות שהגיעו והשתתפו ביום זה ומשמיעות קול נשי אמיתי".

 

לצפייה בשיעורים מתוך הכנס>>

לכתבה על הכנס בחדשות 2>>

לכתבה בנושא בערוץ 7>>

לכתבה בנושא במעריב>>

לכתבה בנושא בישראל היום>>

לכתבה בנושא בכיפה>>

לכתבה בנושא בסרוגים>>