מהנעשה בחותם
הפגנה: מאמינות בשירות לאומי!

הפגנה: מאמינות בשירות לאומי!

מחאה נגד שילוב ארגונים המעודדים שירות צבאי לבנות, במוסדות החינוך הדתיים, קוראים לשר החינוך לעודד ולחזק את השירות הלאומי המשמעותי. מתנגדים לתקצוב עמותות שיעודדו גיוס בנות דתיות.

ביוזמה של ארגון חותם תתקיים בשבוע הבא הפגנה מול משרד החינוך בירושלים. במחאה כנגד משרד החינוך הנעכנע ללחצים חיצוניים המנוגדים לאמונתנו.

עמיטל בראלי, מנכ"ל ארגון 'חותם', אמר "יש מי שיורקים עליהם ואומרים שזה גשם", אומר הרב בראלי בהתייחסו לתגובת החמ"ד הרואה בהכרעת בג"ץ השארת המצב על כנו ואף חיזוק האוטונומיה החינוכית המוקנית בחוק לחמ"ד.

"הבנות הדתיות ברובן המוחלט מעדיפות לתרום במסגרת השירות הלאומי, וזה תמיד שיקף את עמדת ההורים והציבור. זו גם עמדתו הרשמית של החמ"ד, לכוון את הבנות לשירות הלאומי. מצד שני ישנם ארגונים בקצה הליבראלי של הציונות הדתית שמעודדים גיוס בנות ויוצרים שינוי תודעתי על ידי כך שהם נכנסים למוסדות".

הרב בראלי מציין כי בשנים האחרונות חל שינוי דרמטי שכן בעוד עד לא מכבר פעלו ארגונים אלה מחוץ למסגרות החמ"ד, הרי ש"בשנים האחרונות הם ניסו לקדם תקנה תקציבית כדי להפוך לזרוע של החמ"ד ולחולל את השינויים שהם מנסים לחולל כחלק מפעילות החמ"ד". לדבריו "לאור התקנה שהותקנה הן הוזמנו להכשרות מורים והשתלמויות מנהלים".

עוד הוא מציין כי "השינוי השני של העת האחרונה הוא שאם עד כה אותם ארגונים יכולים היו לפעול בעיקר במקומות שבהם היו הרבה בנות שרצו להתגייס, והייתה לכך לכאורה הצדקה כהכנה לגיוס, כעת הארגונים יכולים לפעול במכלול המוסדות. אלו שינויים דרסטיים ומהותיים שבוצעו ללא תיאום עם הורים. ההורים והבנות נמצאים במקום אחר".

למידע נוסף>>

לכתבה בנושא>>